עו"ד תאונות עבודה

תאונות עבודה הן אירועים שיכולים לקרות לכל עובד, ללא הבדל של מקצוע או ותק. עובד נפגע במהלך עבודתו או כתוצאה ממנה, הוא עומד בפני מציאות מורכבת ומאתגרת. קיימים שלבים פרוצדורליים רבים שדורשים ידע רב ובקיאות.

אם עברתם תאונת עבודה, פנו מיד לקבלת טיפול רפואי ראשוני, הסבו את תשומת ליבכם לכל גופכם וציינו את כל האיברים שאתם חשים שנפגעו (גם אם הכאב מרגיש לכם מאוד חלש).שימו לב לכאבי גב תחתון או עליון, כאבים בצוואר, כאבי ברכיים, כאבים ברגליים, כאבים בידיים, כאבי ראש, סחרחורת, טינטון באוזן, תחושות נמלולים, חוסר תחושה, הגבלות בתנועות ידיים, רגליים, גב, צוואר וכל דבר נוסף שאתם מרגישים.

חשוב מאוד לציין כי אין להוסיף מידע שלא נחוץ כמו "כאבה לי אותה הרגל בדיוק לפני שנה", התשתדלו להתמקד אך ורק בתאונה הנוכחית.

הואיל ובהרבה מאוד מהמקרים קיימים מסמכים רפואיים שחסרים בהם פרטים חשובים, שימו לב כי בסוף הבדיקה הרופא המטפל מגדיר במסמך הרפואי את התאונה כתאונת עבודה וכותב את כל הדברים שציינתם בפניו.

לאחר מכן, יש להגיש תביעה לדמי פגיעה משמעותה זה תשלום 75% מימי המחלה שהחסרתם בעקבות הפגיעה ועד 91 ימים (כל זה בהתאם לשכר שלכם).

יצויין כי שלב זה חשוב מאוד ויש למלא אותו בקפידה רבה מאוד, תשומת לב לכל הפרטים, וידע איכן לא לטעות. פעולה לא נכונה עלולה לפגעה בהכרה שלכם או בגובה הפיצוי שבאמת מגיע לכם.

לאחר שתתקבל ההכרה ותשלום כל דמי הפגיעה, ניתן להגיש את התביעה לנכות שבעקבותיה תזומנו לוועדות רפואיות, כאשר הדרך הטובה ביותר להשגת מירב זכויותיכם מהמוסד לביטוח לאומי מתבצעת באמצעות עורך דין מקצועי ומנוסה ואין לכך תחליף. התוצאות ללא עורך דין לא יהיו זהות, עבודתו תתבטא באיסוף החומרים הרלוונטיים בלבד, סיכומם והצגתם לרופאים המומחים, הדרכה בקביעת תורים לרופאים נוספים ואולי גם מתחומים נוספים, בחירת טענות מדויקות, הסבר והדרכה לפני הכניסה לוועדה הרפואית, ובמידת הצורך ערעור לוועדה לערעורים ואף ערעור לבית הדין האזורי לעבודה.

משרדנו מכיר היטב את החוקים והתקנות הרלוונטיים לתחום תאונות העבודה, כמו גם את ההליכים הנדרשים לקבלת הפיצוי המגיע לנפגע. תפקידנו הוא לייצג את האינטרסים של הנפגע ולהבטיח שזכויותיו נשמרות לאורך כל התהליך.

אנו מאמינים שכל מקרה של תאונת עבודה הוא ייחודי, ולכן נתאים את הטיפול המשפטי לנסיבות הספציפיות של כל נפגע. בין אם מדובר בתאונה חמורה עם נכות תמידית או בפציעה קלה יותר.

אם נפגעתם בתאונת עבודה, צרו קשר או השאירו פרטים.

עורך דין תאונת עבודה מומלץ

עורך דין תאונת עבודה מומלץ

תאונת עבודה יכולה לקרות בכמה אופנים, הכרה בתאונת עבודה לא בהכרח מחייבת שתתקיים בזמן העבודה, אלה שגם בדרך לעבודה או בדרך חזרה לבית מהעבודה. חשוב מאוד לדעת שהוראות החוק לביטוח לאומי קובעות כי הפסקה וסטיייה ממסלולכם הקבוע עלולה להביא לדחיית התביעה. למשל אם בנסיעתכם בדרך חזרה מהעבודה עצרתם בסופר על מנת לקנות חלב\שוקולד\ביצים\ או כל מוצר אחר ובהמשך בנסיעה מהסופר לביתכם עברתם תאונת בדרכים, במקרה זה חלים עליכם הוראות הסעיף הפסקה וסטייה ותביעתכם לא תקבל הכרה כתאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי. דהיינו, הדרישה להכרה בתאונת עבודה הינה כי אירוע התאונה יהיהבמסלולכם הקבוע בלבד וכל סטייה ממסלולכם מסכנת את ההכרה כפגיעה בעבודה. לכן גם אם אתם בטוחים שעברתם תאונת עבודה, התייעצו עם עורך דין תאונות עבודה מומלץ שיסייע לכם לא לעשות טעויות.

מה חשוב לעשות לפנ שפונים לעורך דין תאונת עבודה מומלץ?

לאחר פציעה בתאונת עבודה, פנו מיד לקבלת טיפול רפואי ראשוני, הסבו את תשומת ליבכם לכל גופכם וציינו את כל האיברים שאתם חשים שנפגעו (גם אם הכאב מרגיש לכם מאוד חלש). שימו לב לכאבי גב תחתון או עליון, כאבים בצוואר, כאבי ברכיים, כאבים ברכליים, כאביםם בידיים, כאבי ראש, סחרחורות, טינטון באוזן, תחושת נימלולים, חוסר תחושה, הגבלות תנועה בתנועות הידיים רגליים, גב, צוואר וכל דבר נוסף שאתם מרגישים. בנוסף לכך שימו לב שהרופא המטפל רשם את כל הפרטים שציינתם בפניו ושזאת תאונת עבודה. לאחר מכן פנו מייד להתייעצות על עורך דין תאונות עבודה מומלץ. יצויין כי, פניה מוקדמת עשויה להגדיל את גובה הפיצוי בצורה משמעותית.

לבחור נכון לדעת שנמצאים בידיים טובות

לעיתים תהליך של תאונות עבודה יכל להיות ארוך, ונוצר קשרי אמון כמו במערכת יחסים יש הרבה רוגע בידיעה שנמצאים אצל עורך דין תאונת עבודה מומלץ שמתאים ביותר לטפל במקרה של תאונת העבודה שלך עורכת הדין שיקמה דהן מקצועית ובעלת נסיון רב בכל נושא של תאונות עבודה, מומלץ מאד לפנות אליה לקבלת ייעוץ וטיפול מסור.

עורך דין לנפגעי עבודה

תאונות עבודה קורות גם בעבודה וגם בדרך מהבית לעבודה או מהעבודה בדרך חזרה הביתה. לאחר שעברתם תאונת עבודה, פנו מיד לקבלת טיפול רפואי ראשוני, הסבו את תשומת ליבכם לכל גופכם וציינו את האיברים שאתם חשים שנפגעו (גם אם הכאב מרגיש לכם מאוד חלש) חשוב לציין כי אין להוסיף מידע לא רלוונטי כמו למשל שכאבה לכם אותו הרגל בדיוק לפני שנה. הואיל ובהרבה מאוד מהמקרים קיימים מסמכים רפואיים שחסרים בהם פרטים, שימו לב שהרופא המטפל ציין את כל הנאמר ורשם שזאת תאונת עבודה, לאחר מכן ישנם מספר גורמים שצריכים לפנות אליהם בהתאם למקרה. למשל למוסד לביטוח לאומי, ביטוח גוף חובה של הרכב, ביטוח של המעסיק, פנסיית נכות, תאונות אישיות וביטוח אובדן כושר עבודה, יצויין כי כל אחד מהביטוחים דורש ידע ולא מעט בירוקרטיה. על מנת לדעת להתאים את המקרה לאילו מהביטוחים ניתן לתבוע התייעצו עם עורך דין לנפגעי עבודה שיסייע לכם וידע למצו את מלוא זכויותכם.

במה יכול לסייע עורך דין לנפגעי עבודה?

ראשית כל לצורך הכרה בפגיעה בעבודה וקבלת תשלום של 75% ועד 91 מימי המחלה שהחסרתם בעקבות הפגיעה בעבודה, יש להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לדמי פגיעה. יצויין כי, שלב זה חשוב מאוד ויש למלא את הטפסים בקפידה רבה, תשומת לב לכל הפרטים, וידע איכן לא לטעות, פעולה לא נכונה עלולה לפגוע בהכרה שלכם או בגובה הפיצוי. לאחר מכן יש להגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לנכות מעבודה לצורך קביעת שיעור אחוזי נכות ופיצויי כראוי. כאשר בשלב הראשון ניתנים אחוזי נכות זמניים. לאחר מכן מזמנים לועדה רפואים נוספת ובוחנים כמה אחוזי נכות נותרו לצמיתות לאחר תקופת ההחלמה. הפיצוי מאחוזי הנכות מפורט להלן : בנכות לצמיתות בשיעור של 10% ועד 19% ניתן מהמוסד לביטוח לאומי מענק חד פעמי. בנכות לצמיתות בשיעור של 20% ניתן מהמוסד לביטוח לאומי קצבה עד גיל פרישה. עורך דין לנפגעי עבודה ידריך אתכם לקראת הועדות הרפואית שנקבעו, ייצוג אתכם בועדה הרפואית, יצוג אתכם בערעור במידת הצורך וילחם בעבורכם עד לקבלת אחוזי הנכות המתאימים. בהמשך יש להתאים את המקרה ליתר התביעות הביטוחיות ולתבוע לפיכך עד למיצוי מלוא הזכויות באמצעות כל האמצעים הדרושים והמתאימים.

משרדנו

למשרדנו נסיון רב בתאונות עבודה, לשיחת יעוץ עם עורך דין לנפגעי עבודה פנו למשרדנו ונדאג למצות את זכויותכם ביעילות ובמהירות.

מילת מפתח

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית סילט אגמטן.

מילת מפתח

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית סילט אגמטן.
שקופית קודמת
שקופית הבאה

זקוקים לייעוץ משפטי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

עו"ד תאונות עבודה

תאונות עבודה הן אירועים שיכולים לקרות לכל עובד, ללא הבדל של מקצוע או ותק. עובד נפגע במהלך עבודתו או כתוצאה ממנה, הוא עומד בפני מציאות

קרא עוד »
עורך דין נכות ביטוח לאומי

עורך דין נכות ביטוח לאומי

קבלת קצבת נכות מהביטוח הלאומי עלול להיות תהליך מורכב ומסובך מאוד הדורש התמודדות עם בירוקרטיה רבה ודרישות מחמירות. כאשר אתם נתקלים במצב בו אתם חושבים

קרא עוד »